Kanada`ya İlk Geldiğinizde


Nerede Kalabilirsiniz?


İlk ay veya hafta için, geçiçi olarak bir yerlerde kalmayı istiyeceksiniz, otel fiyatları tabikide pahalı olabilir o yüzden apartman türü yerlere bakmanız daha uygun olucaktır. Günlük gazetelere bakarak daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Sizin bölgenizde göçmenlik servisi ile iletişimede geçmenizde fayda var onlarda yardım edebilirler.


Kanada Parası


Kanada dövizi dollardir. 1 Kanada doları 100 cent içerir. Kanada parası 1 cent, 5 cent, 10 cent, 25 cent ve 50 cent içerir. 1 dolar Kanadada “loonie” diye bilinir, 2 dolar ise
“toonie” diye bilinir. Genel para birimi ise $5, $10, $20 ve $50. Eğer Kanadaya gelirken Kanada paranız yoksa, paranızın küçük bir miktarını yerel Kanada dövizcileri ile değiştirebilirsiniz. Çoğunlukla havalimanlarında dovizciler isteğiniz üzerine sizin için para degişitirirler.


Alışveriş


Başlangıçta bazı gereksinimizleriniz olabilir örnek yemek veya elbiseler gibi. Kanadadaki dükkanlar biraz farklı olabilir. Genel olarak her Kanada mağazasinda kasiyer vardır fakat kasiyerleri bulmak biraz zor olabilir. Mağazadan mağazaya kasiyerlerin yerleri değişebilir. Büyük marketlerde yani çok çesit ürün satan marketlerde kasiyerler genellikle marketin çıkısında olur ama küçük dükkanlarda ise kasiyerlerin arkasında bazı ürünler vardır.